آراد شیمی
خانه / ثعلب طبیعی / فروش ثعلب طبیعی مرغوب و درجه یک به صورت عمده

فروش ثعلب طبیعی مرغوب و درجه یک به صورت عمده

فروش ثعلب طبیعی اغلب در زمانهایی که این گیاه در طبیعت به وفور یافت می شود به بیشترین مقدار خود میرسد. با توجه به اینکه زمان برداشت ثعلب طبیعی از اواخر فروردین تا اواخر تیر می باشد, لذا در این زمانها بیشترین میزان ارائه گیاه ثعلب برای فروش وجود دارد و در سایر ایام سال به ندرت مقادیر قابل توجهی از ثعلب طبیعی برای فروش به صورت عمده در دسترس می باشد.

فروش ثعلب طبیعی

فروش ثعلب طبیعی

گیاه ثعلب در مناطق کوهستانی, جنگل ها, چمن زارهای مرطوب و مناطقی که آب به صورت همیشگی در آنها جریان دارد رویش می یابد. این گیاه در ایران در آذربایجان, دیلمان, کوههای الموت و کردستان و نواحی مرطوب کوه گلزا رویش می یابد.
قسمت قابل استفاده گیاه ثعلب, ریشه های غده مانند آن می باشد. این غده ها در ابتدای تابستان کاملا رسیده و آماده ی برداشت می شوند. برداشت گیاه ثعلب در مناطقی که این گیاه به وفور رشد میکند اغلب توسط افراد محلی انجام می شود. پس از جدا کردن ریشه های غده مانند گیاه عملیات پاکسازی و تمیز کردن آنها انجام شده و برای خشک شدن این غده ها به نخ کشیده می شوند.
بعد از خشک شدن, ثعلب ها برای مصرف آماده اند. فروش ثعلب طبیعی در این مرحله امکان پذیر است. ثعلب طبیعی به دوصورت عمده در مقادیر بالاتر از یک کیلوگرم توسط اهالی محلی به فروش می رسد .
فروش ثعلب طبیعی با مقادیرجزئی, عموما توسط عطاری ها و مراکز فروش گیاهان دارویی چه به صورت حضوری و چه به صورت اینترنتی انجام می شود. برای مصرف جزئی, اغلب این غده ها را آسیاب کرده و به صورت پودری در بسته بندیهای کوچک 25, 50 یا 100 گرمی به فروش میرسانند.

فروش ثعلب طبیعی

ثعلب طبیعی چیست؟

گیاه ثعلب گیاهی است چند ساله و پایا که از لحاظ ظاهری دارای گلهای خوشه ای به رنگهای ارغوانی و بنفش می باشد. برگهای این گیاه نوک تیز و پهن هستند. قسمت قابل استفاده این گیاه ریشه های غده مانند آن است که در عرف از آن به عنوان ثعلب یاد می شود.

فروش گیاه ثعلب

گیاه ثعلب دارای دو نوع ریشه توپر و توخالی است. به واسطه شکل ظاهری, غده های توپر که برای مصرف تغذیه ای به کار می روند, به دو دسته قلوه ای و پنجه ای تقسیم بندی می شوند. نوع ریشه قلوه ای نسبت به پنجه ای دارای کیفیت بهتری است. غده های تو خالی و غیر خوراکی برای رویش مجدد گیاه دوباره کاشته می شوند.
رنگ پوست این غده های زیرزمینی صورتی و رنگ داخل آنها سفید است و دارای طعمی تند و شیرین هستند. بافت غده های ثعلب لزج و لعابدار است.

فروش ثعلب طبیعی
رویشگاه گیاه ثعلب اغلب مناطق کوهستانی, جنگل ها, چمنزارهای مرطوب و مناطقی است که آب به صورت همیشگی در آنها آب جریان دارد.

 

خواص ثعلب طبیعی

ثعلب طبیعی دارای خواص درمانی و دارویی بیشماری است که به تعدادی از آنها به اختصار اشاره می شود. درمان کم خونی, ریزش مو و عفونت و ورم کلیه و مثانه, درمان یبوست و اسهال با تنظیم کردن حرکات روده ها و همچنین درمان نازایی از جمله خواص دارویی این گیاه می باشد. علاوه بر این درمان دردهای عصبی و استرس, بهبود علائم و درمان فلج اعصاب یا لقوه صورت و درمان اکنه و جوش صورت در پی درمان دارویی با ریشه گیاه ثعلب انجام می شود.
علاوه براین مصرف ثعلب باعث تقویت رشد کودکان شده و البته بنا به مستنداتی موجبات سقط جنین را نیز در خانمهای باردار موجب می شود.

فروش ثعلب طبیعی

کاربردهای ثعلب طبیعی در تغذیه

ثعلب طبیعی موارد استفاده متعددی به عنوان یک افزودنی مغذی دارد و به علت دارا بودن مواد لعابی, نشاسته و مواد شبه صمغ عربی در تهیه انواع دسر, مربا, پودینگ, شیرموز, نوشیدنی ها و بستنی به کار برده می شود.
ثعلب به صورت دم کرده و جوشانده در طب سنتی با توجه به خواص درمانی آن مورد استفاده قرار می گیرد.
از ترکیب شیرداغ, شکر, پودر ثعلب و دارچین نوشیدنی بسیار پرطرفداری تهیه می شود که در آلمان و انگلستان بعد از چای و قهوه به شدت مورد استقبال می باشد.

فروش ثعلب طبیعی

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم نقابت
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129727840
شماره موبایل: 09025767017
کانال تلگرام